אודותי

אני מאמין שלי

“כשיש לך פטיש ביד, כל דבר נראה כמו מסמר”. אמירה זו מיוחסת לאברהם מסלאו, מייסד הגישה הפסיכולוגית ההומניסטית. פירוש האמירה היא כשיש לנו דרך פעולה אחת, אנו נוטים להשתמש בה גם כשזה לא רלוונטי. התפיסה שלי את עצמי כאדם, כבת זוג, חברה, אימא ומטפלת, היא שיש לכל אחד מאיתנו את הגוף ידע שלו, את הניסיון שלו. אבל אם לרגע נאמין שהדרך שלנו היא האמת הבלעדית, נכנס למסלול של התנוונות, היעדר צמיחה וקיבעון. דבר שיוביל אותנו לסבל מיותר, בכל ניסיון שלנו להפגש באמת, עם האחר או המציאות המשתנה ללא הרף.
אני מוצאת את עצמי לומדת המון מהמטופלים שלי. מכאבם, מהצלחותיהם, ובעיקר לומדת להתאים את עצמי לצרכים המשתנים. אני מאמינה במטאפורה של חדר טיפולים, כמיקרוקוסמום של המציאות, שבו ניתן לרפא, כל פצע, שנגרם במקור, בתוך קשר אחר.

אנחנו נוצרים בקשר, נולדים בקשר, נפצעים בקשר , והסיכוי היחיד שלנו לריפוי, גם הוא תמיד, בתוך קשר.

ובנימה קצת יותר אישית. אני מטפלת ב”גובה העיניים”. אני מביאה גוף ידע אבל לרגע לא מתיימרת להיות זו שיודעת יותר טוב. אני מאמינה בלסייע למטופלים שלי לגלות את הדרך שלהם ואת הפתרונות שהכי נכונים להם. מכאן גם ההבנה שלא לכולם מתאים אופן הטיפול המקובל ולכן מוצעת האפשרות של טיפול גם בבית המשפחה/הלקוח.
אני נוטה להשתמש בהרבה הומור, סיפורים ואנקדוטות, ובו זמנית לאתגר ולהוביל תהליכי שינוי משמעותיים.
אני מאמינה במפגש אמיתי וכנה ומביאה את עצמי בצורה מאוד אנושית ונגישה בתוך חדר הטיפולים, ומשלבת מקצועיות עם אותנטיות ורגש.

אודותי

אילנה פז M.A – פסיכותרפיסטית זוגית ומשפחתית מוסמכת על ידי האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי.
בעלת ניסיון קליני בטיפול במגוון רחב של אוכלוסיות, התמודדות עם משברי החיים, מערכות יחסים בינאישיים, בזוג ובמשפחה, יחסי הורה-ילד ותחום בריאות הנפש.

ניסיוני כולל עבודה עם הפרט, זוגות והמשפחה במגזר הציבורי והפרטי:

במגזר הציבורי, ניסיוני כולל עבודה עם משפחות, זוגות, הורים ובני נוער, תוכניות טיפול של בריאות הנפש, פרוייקטים של נוער בסיכון ומרכזי טיפול של הרווחות. אני בעלת ניסיון עשיר בתחום בריאות הנפש, בטיפולים אישיים, זוגיים ומשפחתיים, סביב מגוון של קשיים נפשיים (טראומה, פגיעה מינית, דיכאון וחרדה, הפרעות אישיות ומשברים פסיכוטיים).
ניסיוני בתחום בריאות הנפש כולל עבודה במסגרות בריאות הנפש ושירותי סל השיקום של משרד הבריאות.
ניהול מסגרת שיקום פסיכיאטרי ייחודית לצעירים עם מגבלה נפשית.
טיפול משפחתי בתוכנית לטיפול אינטנסיבי לצעירים לאחר משבר פסיכוטי ראשון.
ועבודה במרכזי ייעוץ למשפחות המתמודדות עם בן משפחה (הורה, בן זוג, אח/ות או ילד/ה) הסובל ממחלה/הפרעה נפשית.

ניסיוני במגזר הפרטי, במכונים פרטיים ובקליניקה, כולל הנחיית קבוצות טיפול וסדנאות ליצירת זוגיות בריאה – איתור ושינוי הדפוסים המחבלים ביצירת קשר זוגי משמעותי ומספק. עבודה פרטנית עם יחידים וזוגות צעירים, סביב קשיים ביצירת אינטימיות ומחוייבות, בניית קריירה, ומשברים המאפיינים זוגות צעירים, כגון לידת הילד ראשון, דיכאון לאחר לידה, ועוד.

אני מתרגלת מדיטציה מזה שנים רבות (מעל 15 שנים), תלמידה למורת זן בודהיזם ושייח’ה סופית. שותפה לתוכניות הכשרת לקהל הרחב ולמטפלים. מנחה קבוצות תנועה קשובה ומיינדפולנס. משלבת בעבודתי הטיפולית כלים מגוונים, הן מעולם הפסיכולוגיה והן מעולם הרוח והמדיטציה.

השכלה והכשרות:
תוכנית תלת שנתית להכשרת מטפלים בפסיכותרפיה משפחתית זוגית בגישה המערכתית אינטגרטיבית – מכון “שינוי”, המוכרת על ידי האגודה הישראלית למטפלים זוגיים משפחתיים.
תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בטיפול באמצעות אומנויות (מטפלת בתנועה M.A).
הכשרות והשתלמויות: טיפול פסיכודינאמי קצת מועד, טיפול ממוקד ברגש -(EFT), טיפול באמצעות מיינדפולנס, טיפול בנפגעי טראומה מינית, DBT, פסיכולוגיה תהליכית, שילוב אומנויות בטיפול, התערבויות סביב קונפליקט הורי גבוה וניכור הורי, טיפול והתערבות סביב אובדנות וטיפול בהתמכרויות.